Connect with us

Múzsa

Csehország Zátopeket indítja az Oscar-díjért

A legendás csehszlovák olimpiai bajnok távfutó életéről készült filmet az idei Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be.

Published

on

Advanced Ads
Advanced Ads

Csehország két filmet is nevez Oscar-díjra: David Ondrícek Zátopek című filmjét a legjobb nemzetközi film kategóriában és Michaela Pavlátová Moje Slince Mad című animációs filmjét animáció kategóriában – adta hírül a prágai rádió honlapja.

Az Emil Zátopek, a legendás csehszlovák olimpiai bajnok távfutó életéről készült filmet az idei Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be. A négyszeres olimpiai bajnok távfutót Václav Neuzil alakítja, feleségét, a szintén olimpiai bajnok gerelyhajító Dana Zatopkovát Martha Issova.  Emil Zátopek (1922-2000) 1968 után kegyvesztett lett hazájában, mert támogatta a korabeli reformpolitikát és nyíltan bírálta a Szovjetunió katonai beavatkozását a csehszlovákiai eseményekbe.

A cseh filmakadémia 13 alkotásból választotta ki nevezettjeit

Michaela Pavlátová egész estés animációja, amely cseh-francia-szlovák koprodukcióban készült, egy cseh nőről szól, aki egy afgán férfihez megy feleségül és férjével Afganisztánba utazik. Elképzelése sincs arról, hogy mi vár rá az ázsiai országban és milyen családdal fog együtt élni. A film idén elnyerte az Annecy Fesztiválon a zsűri díját és a mexikói  guadalajarai fesztivál fődíját.

Pavlátovát az amerikai filmakadémia már jelölte Oscar-díjra Speech, Speech, Speech című animációjáért.  2012-ben Tram című filmje Annecyben elnyerte a legjobb rövid animációnak járó díjat.  

Az amerikai filmakadémia február 8-án jelenti be jelötjeit az Oscar-díjra, a díjátadót március 27-én rendezik Los Angelesben.

Facebook

Advanced Ads

Sportnaptár

  • Genesy OSC-Újbuda – FTC-Telekom Waterpolo, férfi vízilabda ob I, döntő, 2. mérkőzés

    szerda, 18 május  18:30 DU. - 20:00 DU.

  • Aalborg Handbold – Telekom Veszprém, férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő

    szerda, 18 május  18:45 DU. - 20:45 DU.

  • Lomza Vive Kielce – Montpellier HB, férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő

    szerda, 18 május  20:45 DU. - 22:45 DU.

  • Eintracht Frankfurt – Rangers, Európa Liga, döntő

    szerda, 18 május  21:00 DU. - 23:00 DU.

  • Golden State Warriors-Dallas Mavericks, NBA, nyugati döntő, 1. mérkőzés

    csütörtök, 19 május  3:00 DE. - 6:00 DE.

  • Barca – SG Flensburg-Handewitt, férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő

    csütörtök, 19 május  18:45 DU. - 20:45 DU.

  • Hertha Berlin – Hamburger SV, osztályozó

    csütörtök, 19 május  20:30 DU. - 22:30 DU.

  • Everton – Crystal Palace

    csütörtök, 19 május  20:45 DU. - 22:45 DU.

  • THW Kiel – PSG Handball, férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő

    csütörtök, 19 május  20:45 DU. - 22:45 DU.

  • Aston Villa – Burnley

    csütörtök, 19 május  21:00 DU. - 23:00 DU.

  • Chelsea – Leicester City

    csütörtök, 19 május  21:00 DU. - 23:00 DU.

  • Mosonmagyaróvári KC – Alba Fehérvár KC, női kézilabda NB I

    péntek, 20 május  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • NEKA – Telekom Veszprém, férfi kézilabda NB I

    péntek, 20 május  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • DVSC Schaeffler – Győri Audi ETO KC, női kézilabda NB I

    péntek, 20 május  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Ferencvárosi TC – Sport36-Komló, férfi kézilabda NB I

    péntek, 20 május  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • FTC-Telekom Waterpolo – Genesys OSC-Újbuda, férfi vízilabda ob I, döntő, 3. mérkőzés

    szombat, 21 május  14:15 DU. - 15:45 DU.

  • Dunaújvárosi Kohász KA – Kisvárda Master Good SE, női kézilabda NB I

    szombat, 21 május  17:00 DU. - 19:00 DU.

  • FTC-Rail Cargo Hungaria – Váci NKSE, női kézilabda NB I

    szombat, 21 május  17:00 DU. - 19:00 DU.

  • Vasas SC – Siófok KC, női kézilabda NB I

    szombat, 21 május  17:00 DU. - 19:00 DU.

  • Balatonfüredi KSE – SBS Eger, női kézilabda NB I

    szombat, 21 május  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Csurgói KK – Fejér-B.Á.L. Veszprém, férfi kézilabda NB I

    szombat, 21 május  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Dabas KC VSE – B.Braun Gyöngyös, férfi kézilabda NB I

    szombat, 21 május  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Grundfos Tatabánya KC – Kecskeméti TE, férfi kézilabda NB I

    szombat, 21 május  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Érd HC – Budaörs Handball, női kézilabda NB I

    szombat, 21 május  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Freiburg – RB Leipzig, Német Kupa, döntő

    szombat, 21 május  20:00 DU. - 22:00 DU.

TOP