Connect with us

Múzsa

Csehország Zátopeket indítja az Oscar-díjért

A legendás csehszlovák olimpiai bajnok távfutó életéről készült filmet az idei Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be.

Published

on

Advanced Ads
Advanced Ads

Csehország két filmet is nevez Oscar-díjra: David Ondrícek Zátopek című filmjét a legjobb nemzetközi film kategóriában és Michaela Pavlátová Moje Slince Mad című animációs filmjét animáció kategóriában – adta hírül a prágai rádió honlapja.

Az Emil Zátopek, a legendás csehszlovák olimpiai bajnok távfutó életéről készült filmet az idei Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be. A négyszeres olimpiai bajnok távfutót Václav Neuzil alakítja, feleségét, a szintén olimpiai bajnok gerelyhajító Dana Zatopkovát Martha Issova.  Emil Zátopek (1922-2000) 1968 után kegyvesztett lett hazájában, mert támogatta a korabeli reformpolitikát és nyíltan bírálta a Szovjetunió katonai beavatkozását a csehszlovákiai eseményekbe.

A cseh filmakadémia 13 alkotásból választotta ki nevezettjeit

Michaela Pavlátová egész estés animációja, amely cseh-francia-szlovák koprodukcióban készült, egy cseh nőről szól, aki egy afgán férfihez megy feleségül és férjével Afganisztánba utazik. Elképzelése sincs arról, hogy mi vár rá az ázsiai országban és milyen családdal fog együtt élni. A film idén elnyerte az Annecy Fesztiválon a zsűri díját és a mexikói  guadalajarai fesztivál fődíját.

Pavlátovát az amerikai filmakadémia már jelölte Oscar-díjra Speech, Speech, Speech című animációjáért.  2012-ben Tram című filmje Annecyben elnyerte a legjobb rövid animációnak járó díjat.  

Az amerikai filmakadémia február 8-án jelenti be jelötjeit az Oscar-díjra, a díjátadót március 27-én rendezik Los Angelesben.

Facebook

Advanced Ads

Sportnaptár

  • Kisvárda Master Good-Újpest FC

    szombat, 1 október  14:30 DU. - 16:30 DU.

  • F1, Szingapúri Nagydíj, QP

    szombat, 1 október  15:00 DU. - 16:00 DU.

  • Debreceni VSC-Budapest Honvéd

    szombat, 1 október  17:00 DU. - 19:00 DU.

  • Budapesti Honvéd Sportegyesület-Falco KC Szombathely, férfi kosárlabda NB I

    szombat, 1 október  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Kometa Kaposvári KK-Szolnoki Olajbányász, férfi kosárlabda NB I

    szombat, 1 október  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • MVM-OSE Lions - Egis Körmend, férfi kosárlabda NB I

    szombat, 1 október  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Sopron KC-DEAC, férfi kosárlabda NB I

    szombat, 1 október  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • VBW CEKK Cegléd-Sopron Basket, női kosárlabda NB I

    szombat, 1 október  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Pick Szeged-Ferencvárosi TC, férfi kézilabda NB I

    szombat, 1 október  19:30 DU. - 21:30 DU.

  • Vasas FC-Zalaegerszeg

    szombat, 1 október  19:30 DU. - 21:30 DU.

  • F1, Szingapúri Nagydíj

    vasárnap, 2 október  14:00 DU. - 16:00 DU.

  • Corona Brasov – SC Csíkszereda, jégkorong Erste Liga

    vasárnap, 2 október  16:30 DU. - 18:30 DU.

  • Kecskeméti TE-Ferencvárosi TC

    vasárnap, 2 október  16:30 DU. - 18:30 DU.

  • Dunaújvárosi Acélbikák - FTC-Telekom, jégkorong Erste Liga

    vasárnap, 2 október  17:00 DU. - 19:00 DU.

  • FEHA19-UTE, jégkorong Erste Liga

    vasárnap, 2 október  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Budapest JAHC – DEAC, jégkorong Erste Liga

    vasárnap, 2 október  17:40 DU. - 19:40 DU.

  • BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós - SERCO UNI Győr, női kosárlabda NB I

    vasárnap, 2 október  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC

    vasárnap, 2 október  18:45 DU. - 20:45 DU.

TOP