Connect with us

Sport

Jakabos Zsuzsanna hatodik 200 méter pillangón

A fináléban remek hajrával, 2:06.82 perces idővel sikerült holtversenyben a hatodik helyet megszereznie az olasz Ilaria Cusinatóval.

Published

on

Jakabos Zsuzsanna a 200 méteres pillangóúszás döntőjében a rövidpályás úszó-világbajnokságon Abu-Dzabiban. Fotó: MTI/Kovács Tamás
Advanced Ads
Advanced Ads

Jakabos Zsuzsanna a hatodik helyen végzett 200 méter pillangón az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság pénteki versenynapján.

A második versenynap első döntőjében megszületett a második világcsúcs: a svédek 4×50 méteres női vegyesváltója nyert minden idők legjobbjával.

Igaz, a Louise Hansson, Sophie Hansson, Sarah Sjöström, Michelle Coleman összetételű együttes “csak” beállította az amerikaiaknak a 2018-as kínai vb-n úszott 1:42.38 perces rekordját. A svédek 2002 óta először nyertek váltóban világbajnoki címet.

Sarah Sjöström eddigi 11 egyéni világbajnoki címe mellett most először nyert aranyérmet a váltó tagjaként.

Jakabos Zsuzsanna a délelőtti előfutamból a hatodik legjobb idővel (2:06.41) került a 200 pillangó fináléjába, ahogyan ő fogalmazott, ezzel még saját magát is meglepve, hiszen rendkívül erős volt a mezőny, benne többek között az olimpiai bajnok Csang Jü-fejjel, aki húzta őt.

A novemberi kazanyi Európa-bajnokságon ebben a számban negyedik Jakabosnak – aki a viadal csütörtöki nyitónapján hetedik volt 400 méter vegyesen, illetve a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként is – a fináléban remek hajrával, 2:06.82 perces idővel sikerült holtversenyben a hatodik helyet megszereznie az olasz Ilaria Cusinatóval.

A számot nagy fölénnyel a kínaiak olimpiai bajnoka nyerte

“Az olimpia után úgy voltam vele, hogy ezt az őszt mindenképpen megpróbálom, feláldoztam például, hogy elmenjek nyaralni, és összeszorított fogakkal végigmegyek, hiszen februártól ebbe óriási munkát tettünk bele. Tokióban ugye csak a gyorsváltóban indultam, pedig a cél az lett volna, hogy ott úszhassak egy kétszáz pillangót, ami miatt a vegyesre nem is igazán készültünk”

– nyilatkozta Jakabos Zsuzsanna az MTI-nek, hozzátéve, összességében rendkívül elégedett azzal, hogy eddigi három számában döntőt tudott úszni. 

Megjegyezte, az is nagy dolog, hogy ősszel bírta azt a megterhelést, amely a Nemzetközi Úszóligában (ISL), illetve a világkupákon való folyamatos szerepéssel, és a gyakran két-három naponkénti utazással járt.

Jakabos Zsuzsanna a 200 méteres pillangóúszás döntője előtt a rövidpályás úszó-világbajnokságon Abu-Dzabiban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Női 50 méter mellen a 18 esztendős Anastasia Gorbenko – aki májusban a Duna Arénában többek között Hosszú Katinkát legyőzve lett nagymedencés Európa-bajnok 200 méter vegyesen – diadalmaskodott, ezzel a sportág történetének első izraeli világbajnoka lett, mind a rövidpályás, mind a nagymedencés viadalokat beleértve.

A vb eddigi legszorosabb egyéni férfi versenyében Hvang Szun Vo három századmásodperc előnnyel nyert, ezzel Pak Te Hvan után a sportág történetének második dél-koreai dobogósa lett.

Ennél is kisebb különbséggel, mindössze két századdal győzött női 100 méter háton Louise Hansson, akinek testvére, Sophie 50 mellen lett harmadik, a váltóval pedig együtt diadalmaskodtak.

Férfiak
  
    100 hát, világbajnok:
    
   Shaine Casas (Egyesült Államok) 49.23 másodperc
2. Kliment Kolesznyikov (Orosz Úszó Szövetség) 49.96
3. Robert Glinta (Románia) 49.60

    100 m mell, világbajnok:
    
   Ilja Szimanovics (Fehéroroszország) 55.70 másodperc
2. Nicolo Martinenghi (Olaszország) 55.80
3. Nic Fink (Egyesült Államok) 55.87

    200 m gyors, világbajnok:
    
   Hvang Szun Vo (Koreai Köztársaság) 1:41.60
2. Alekszandr Scsegolev (Orosz Úszó Szövetség) 1:41.63
3. Danas Rapsys (Litvánia) 1:41.73

Nők

    4×50 m vegyesváltó, világbajnok:
    
   Svédország (Louise Hansson, Sophie Hansson, Sarah Sjöström, Michelle Coleman) 1:42.38 perc – világcsúcsbeállítás
2. Egyesült Államok (Rhyan White, Lydia Jacoby, Claire Curzan, Abbey Weitzeil) 1:43.61
3. Hollandia (Kira Toussaint, Kim Busch, Maaike de Waard, Ranomi Kromowidjojo) 1:44.03

    200 m pillangó, világbajnok:
    
   Csang Jü-fej (Kína) 2:03.01 perc
2. Charlotte Hook (Egyesült Államok) 2:04.35
3. Lana Pudar (Bosznia-Hercegovina)  2:04.88
…6. JAKABOS ZSUZSANNA 2:06.82

    50 m mell, világbajnok:
    
   Anastasia Gorbenko (Izrael) 29.34 másodperc
2. Benedetta Pilato (Olaszország) 29.50
3. Sophie Hansson (Svédország) 29.55

    100 m hát, világbajnok:
    
   Louise Hansson (Svédország) 55.20 másodperc
2. Kylie Masse (Kanada) 55.22
3. Kathrine Berkoff (Egyesült Államok) 55.40

    4×50 m vegyes gyorsváltó, világbajnok:
    
   Kanada (Joshua Liendo Edwards, Yuri Kisil, Kayla Sanchez, Margaret Macneil) 1:28.55 perc
2. Hollandia (Jesse Puts, Thom de Boer, Ranomi Kromowidjojo, Kira Toussaint) 1:28.61
3. Orosz Úszó Szövetség (Vlagyimir Morozov, Andrej Minakov, Marija Kameneva, Arina Surkova) 1:28.97

(MTI)

Facebook

Advanced Ads

Sportnaptár

  • Sopron Basket-Salamanca, női kosárlabda Euroliga

    csütörtök, 8 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Spar Girona – DVTK Hun-Therm, női kosárlabda Euroliga

    csütörtök, 8 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock

    csütörtök, 8 december  18:45 DU. - 20:45 DU.

  • Horvátország – Brazília

    péntek, 9 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Corona Brașov – SC Csíkszereda

    péntek, 9 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Genesys-OSC-Újbuda - Endo Plus Service-Honvéd, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  18:00 DU. - 19:30 DU.

  • DVTK Jegesmedvék – DEAC

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Dunaújvárosi Acélbikák – FTC-Telekom

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Genesys-OSC-Újbuda - Endo Plus Service-Honvéd, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:00 DU.

  • Budapest JAHC – UTE

    péntek, 9 december  18:40 DU. - 20:40 DU.

  • A-Híd-VasasPlaket - FTC-Telekom, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 21:30 DU.

  • Hollandia – Argentína

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • FTC-Rail Cargo Hungaria – CSM București, női kézilabda BL

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Marokkó – Portugália

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Férfi vízilabda Magyar Kupa, döntő

    szombat, 10 december  18:45 DU. - 20:15 DU.

  • Anglia – Franciaország

    szombat, 10 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • Békéscsaba 1921 Előre – PÉcsi MFC, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • Szentlőrinc – Gyirmót FC Győr, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • CS Rapid București – Győri Audi ETO KC, női kézilabda BL

    vasárnap, 11 december  14:00 DU. - 16:00 DU.

  • Diósgyőri VTK – BFC Siófok, NB II

    vasárnap, 11 december  15:45 DU. - 17:45 DU.

  • SC Csíkszereda – Gyergyói HK

    vasárnap, 11 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Budapest JAHC – DVTK Jegesmedvék

    vasárnap, 11 december  17:40 DU. - 19:40 DU.

  • Szeged-Csanád Grosics Akadémia – MTK Budapest, NB II

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • UTE – FTC-Telekom

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák

    vasárnap, 11 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

TOP