Connect with us

Sport

Tapolcán gyásznapot tartanak az áldozatokra emlékezve

A Fino Kaposvár röplabda klub vasárnap 18 órától gyertyagyújtással emlékezik Iván Gergőre az Arénánál.

Published

on

Advanced Ads
Advanced Ads

Gyásznapot tartanak vasárnap a négy fiatal halálával végződő újévi tapolcai vasúti baleset áldozataira emlékezve a Balaton-felvidéki városban.

Dobó Zoltán, Tapolca polgármestere a város hivatalos honlapján vasárnap azt írta: a délelőtti szentmisén, majd utána a tragédia helyszínén, Tapolca és Kisapáti között gyertyagyújtással emlékezik meg a város közössége az áldozatokról. Közölte, kezdeményezi a MÁV-nál, hogy a vasúti átjáróba sorompót helyezzenek ki, mert több baleset is történt már ott.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu oldalon azt közölte, hogy a 7345-ös úton, egy vasúti átjáróban egy személygépkocsi a Tapolcáról Budapestre közlekedő sebesvonattal összeütközött.

A Mávinform jelezte: a vasúti átkelőben a fénysorompó jól működött, tilos jelzést mutatott. 

A balesetben négyen meghaltak – a polgármester közleménye szerint sümegi és csabrendeki fiatalok – egy 17 éves nőt pedig életveszélyes sérülésekkel mentőhelikopterrel vittek kórházba. 

Bár korábbi médiainformációk szerint a fiatal nő a kórházba szállítást követően életét vesztette, Nagy Lajos, a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház főigazgatója vasárnap délelőtt az MTI-vel azt közölte: a nő életben van, az intézményben kezelik.

A Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata közösségi oldalán számolt be arról, hogy a baleset egyik áldozata a klub feladója, Iván Gergő volt. A kapos.hu hírportál szerint a fiatal tehetség 2020 nyarán igazolt a somogyi megyeszékhelyre testvérével, Iván Bencével együtt, a mostani szezonban pedig már egyre többször kapott lehetőséget a kezdőcsapatban is.

A kaposvári klub vasárnap 18 órától gyertyagyújtással emlékezik Iván Gergőre az Arénánál – írta a kapos.hu.

Facebook

Advanced Ads

Sportnaptár

  • Sopron Basket-Salamanca, női kosárlabda Euroliga

    csütörtök, 8 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Spar Girona – DVTK Hun-Therm, női kosárlabda Euroliga

    csütörtök, 8 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock

    csütörtök, 8 december  18:45 DU. - 20:45 DU.

  • Horvátország – Brazília

    péntek, 9 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Corona Brașov – SC Csíkszereda

    péntek, 9 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Genesys-OSC-Újbuda - Endo Plus Service-Honvéd, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  18:00 DU. - 19:30 DU.

  • DVTK Jegesmedvék – DEAC

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Dunaújvárosi Acélbikák – FTC-Telekom

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Genesys-OSC-Újbuda - Endo Plus Service-Honvéd, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:00 DU.

  • Budapest JAHC – UTE

    péntek, 9 december  18:40 DU. - 20:40 DU.

  • A-Híd-VasasPlaket - FTC-Telekom, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 21:30 DU.

  • Hollandia – Argentína

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • FTC-Rail Cargo Hungaria – CSM București, női kézilabda BL

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Marokkó – Portugália

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Férfi vízilabda Magyar Kupa, döntő

    szombat, 10 december  18:45 DU. - 20:15 DU.

  • Anglia – Franciaország

    szombat, 10 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • Békéscsaba 1921 Előre – PÉcsi MFC, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • Szentlőrinc – Gyirmót FC Győr, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • CS Rapid București – Győri Audi ETO KC, női kézilabda BL

    vasárnap, 11 december  14:00 DU. - 16:00 DU.

  • Diósgyőri VTK – BFC Siófok, NB II

    vasárnap, 11 december  15:45 DU. - 17:45 DU.

  • SC Csíkszereda – Gyergyói HK

    vasárnap, 11 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Budapest JAHC – DVTK Jegesmedvék

    vasárnap, 11 december  17:40 DU. - 19:40 DU.

  • Szeged-Csanád Grosics Akadémia – MTK Budapest, NB II

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • UTE – FTC-Telekom

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák

    vasárnap, 11 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

TOP