Connect with us

Sport

Vas Kata Blanka hetedik a 2022-es év első CX versenyén

A sorozat összetettjében négy fordulót követően továbbra is Denise Betsema vezet.

Published

on

Advanced Ads
Advanced Ads

Január 1-jén a GP Sven Nys versennyel folytatódott a harmadik számú nemzetközi CX-sorozat, az X2O Badkamers Trofee.

A pálya a Golazo vállalat egyik ékköve, hisz 2016-ban itt nyitották meg az utánpótlás számára a Sven Nys Kerékpáros Központot. A Balenberg emelkedője körül kijelölt nyomvonal 85%-a természetes elemeket tartogatott, ráadásul az agyagfelület, az esős körülmények között igencsak nehézzé változtatta az útvonalat.

Ezúttal Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix) volt az, aki megpróbált borsot törni az aktuális világbajnok, Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) orra alá. A verseny legelején még Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal) is jól tartotta magát, miközben Blanka a hatodik hely környékén tempózott.

A mindössze négykörös, de annál nehezebb megmérettetés első negyedében Alvarado és Brand duója faképnél hagyta a többieket, innentől pedig kettőjükről szólt a viadal, amelyet végül mindössze négy másodperc előnnyel, a 2021/2022-es cyclocross szezonban immáron a tizennegyedik sikerét ünnepelve nyert meg Brand, Alvarado előtt.

A második helyezett Ceylin del Carmen Alvarado

Betsema lett a harmadik, Vas Kata Blanka pedig 2 perc 20 másodperc hátránnyal a hetedik helyen ért célba.

A sorozat összetettjében négy fordulót követően továbbra is Betsema vezet – Vas Kata Blanka a kilencedik.

Folytatás január 5-én Herentalsban.

GP Sven Nys, X2O Badkamers Trofee

  1. Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) 44:28 perc
  2. Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix) 44:32
  3. Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal) 45:05
    …7. Vas Kata Blanka (Team SD Workx) 46:48

Forrás: Bringasport

Facebook

Advanced Ads

Sportnaptár

  • Sopron Basket-Salamanca, női kosárlabda Euroliga

    csütörtök, 8 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Spar Girona – DVTK Hun-Therm, női kosárlabda Euroliga

    csütörtök, 8 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock

    csütörtök, 8 december  18:45 DU. - 20:45 DU.

  • Horvátország – Brazília

    péntek, 9 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Corona Brașov – SC Csíkszereda

    péntek, 9 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Genesys-OSC-Újbuda - Endo Plus Service-Honvéd, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  18:00 DU. - 19:30 DU.

  • DVTK Jegesmedvék – DEAC

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Dunaújvárosi Acélbikák – FTC-Telekom

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Genesys-OSC-Újbuda - Endo Plus Service-Honvéd, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:00 DU.

  • Budapest JAHC – UTE

    péntek, 9 december  18:40 DU. - 20:40 DU.

  • A-Híd-VasasPlaket - FTC-Telekom, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 21:30 DU.

  • Hollandia – Argentína

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • FTC-Rail Cargo Hungaria – CSM București, női kézilabda BL

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Marokkó – Portugália

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Férfi vízilabda Magyar Kupa, döntő

    szombat, 10 december  18:45 DU. - 20:15 DU.

  • Anglia – Franciaország

    szombat, 10 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • Békéscsaba 1921 Előre – PÉcsi MFC, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • Szentlőrinc – Gyirmót FC Győr, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • CS Rapid București – Győri Audi ETO KC, női kézilabda BL

    vasárnap, 11 december  14:00 DU. - 16:00 DU.

  • Diósgyőri VTK – BFC Siófok, NB II

    vasárnap, 11 december  15:45 DU. - 17:45 DU.

  • SC Csíkszereda – Gyergyói HK

    vasárnap, 11 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Budapest JAHC – DVTK Jegesmedvék

    vasárnap, 11 december  17:40 DU. - 19:40 DU.

  • Szeged-Csanád Grosics Akadémia – MTK Budapest, NB II

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • UTE – FTC-Telekom

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák

    vasárnap, 11 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

TOP