Connect with us

Sport

Vas Kata Blanka sorozatban negyedszer magyar bajnok cyclocrossban

A férfiaknál Búr Zsolt címvédőként szerezte meg az elsőséget a városligeti Királydombon.

Published

on

A győztes Vas Kata Blanka, a Team SD Worx versenyzője a célban a női elit 19+ kategória versenyében a terepkerékpár (cyclocross) országos bajnokságon a városligeti Királydombon. MTI/Bruzák Noémi
Advanced Ads
Advanced Ads

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Vas Kata Blanka sorozatban negyedik magyar bajnoki címét nyerte vasárnap cyclocrossban (terepkerékpár). A férfiaknál Búr Zsolt címvédőként szerezte meg az elsőséget a városligeti Királydombon.

A hegyikerékpárban olimpiai, országúton világbajnoki negyedik Vas Kata Blanka 2019, 2020 és 2021 után ismét a legjobbnak bizonyult. Ezzel továbbra is három szakág négy bajnoki trikóját birtokolja az SD Worx 20 esztendős kiválósága.

A második helyet Schmidel Regina, a harmadikat Jordán Dorka szerezte meg a nagyszámú nézőközönség előtt.

A családi nappal egybekötött ob-n a férfiak versenyében Búr Zsolt Székely Benedeket és Cser Gábort megelőzve diadalmaskodott.

Résztvevők a terepkerékpár (cyclocross) országos bajnokságon a városligeti Királydombon. Fotó: MTI/Bruzák Noémi

A szakág viadalait néhány kilométer hosszú körpályákon rendezik, a versenyzők földutakon, füves területeken és aszfalton haladnak különböző mesterséges és látványos akadályokon keresztül.

“Nagy örömmel fogadtuk a Magyar Kerékpáros Szövetség döntését és büszkék vagyunk rá, hogy idén a Liget Budapest Projekt keretében megújult Városliget adott otthont a cyclocross szakág egyik legfontosabb hazai megmérettetésének” – idézte a Városliget Zrt. közleménye Gyorgyevics Benedek vezérigazgatót, aki rámutatott: a Liget Budapest Projekt megvalósítása során kiemelt figyelmet fordítanak az egészséges életmódra ösztönző sportolási és kültéri játszó funkciók erősítésére, bővítésére, illetve sportrendezvények befogadására, népszerűsítésére, ezért a bajnokság sikere komoly mérföldkő számukra is.

Hozzáfűzte: a tervezés során kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy minden parkhasználói csoport, így a kerékpárosok igényeire is odafigyeljenek a felújítások során, a visszajelzéseket beépítették a végleges tervekbe, a megújuló úthálózatot pedig már a bringások szempontjai alapján alakítják.

Cyclocross (terepkerékpár), magyar bajnok

Férfiak:
    
   Búr Zsolt (Vialand Racing Team) 54:43 perc
2. Székely Benedek (Fillari Team Budaörs) 56:57
3. Cser Gábor (Epronex-Hungary Cycling Team) 57:35

A későbbi győztes Vas Kata Blanka, a Team SD Worx versenyzője (b) a női elit 19+ kategória versenyében a terepkerékpár (cyclocross) országos bajnokságon a városligeti Királydombon. Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Nők:
    
   Vas Kata Blanka (SD Worx) 39:27 perc
2. Schmidel Regina (Cube-Csömör) 45:09
3. Jordán Dorka (Panorama Hungary WCT) 47:08

Forrás: MTI

Facebook

Advanced Ads

Sportnaptár

  • Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock

    csütörtök, 8 december  18:45 DU. - 20:45 DU.

  • Horvátország – Brazília

    péntek, 9 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Corona Brașov – SC Csíkszereda

    péntek, 9 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Genesys-OSC-Újbuda - Endo Plus Service-Honvéd, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  18:00 DU. - 19:30 DU.

  • DVTK Jegesmedvék – DEAC

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Dunaújvárosi Acélbikák – FTC-Telekom

    péntek, 9 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

  • Budapest JAHC – UTE

    péntek, 9 december  18:40 DU. - 20:40 DU.

  • A-Híd-VasasPlaket - FTC-Telekom, férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 21:30 DU.

  • Hollandia – Argentína

    péntek, 9 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • FTC-Rail Cargo Hungaria – CSM București, női kézilabda BL

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Marokkó – Portugália

    szombat, 10 december  16:00 DU. - 18:00 DU.

  • Férfi vízilabda Magyar Kupa, döntő

    szombat, 10 december  18:45 DU. - 20:15 DU.

  • Anglia – Franciaország

    szombat, 10 december  20:00 DU. - 22:00 DU.

  • Békéscsaba 1921 Előre – PÉcsi MFC, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • Szentlőrinc – Gyirmót FC Győr, NB II

    vasárnap, 11 december  13:00 DU. - 15:00 DU.

  • CS Rapid București – Győri Audi ETO KC, női kézilabda BL

    vasárnap, 11 december  14:00 DU. - 16:00 DU.

  • Diósgyőri VTK – BFC Siófok, NB II

    vasárnap, 11 december  15:45 DU. - 17:45 DU.

  • SC Csíkszereda – Gyergyói HK

    vasárnap, 11 december  17:30 DU. - 19:30 DU.

  • Budapest JAHC – DVTK Jegesmedvék

    vasárnap, 11 december  17:40 DU. - 19:40 DU.

  • Szeged-Csanád Grosics Akadémia – MTK Budapest, NB II

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • UTE – FTC-Telekom

    vasárnap, 11 december  18:00 DU. - 20:00 DU.

  • DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák

    vasárnap, 11 december  18:30 DU. - 20:30 DU.

TOP